T. Ufuk EREN

Co-Founder

Biyografi

 Birçok sağlık teknolojisi girişiminde seri yatırımcı olan Ufuk Eren, Volitan Global’in Kurucu Ortağı ve CEO’sudur.

Volitan Global, 3 kıtada 12 ülkede faaliyet göstermekte ve sağlık ve yaşam bilimleri sektörlerinde teknoloji, inovasyon yönetimi, yatırım ve M&A benzeri danışmanlık hizmetlerine odaklanmaktadır. Volitan Global aynı zamanda Avrupa merkezli bir sağlık teknolojileri yatırım kulübü olan 10x Health Investment Club’ın kurucu ortağıdır. 

Eren, Temmuz 2014’ten bu yana EY’de (Ernst&Young) Türkiye Sağlık ve Yaşam Bilimleri Sektör Lideri ve Orta, Doğu, Güneydoğu Avrupa ve Orta Asya (CESA) Sağlık Sektörü Kıdemli Danışmanı olarak lider roller üstlenmiştir. 

Eren, Ekim 2017’den bu yana Vodafone’da Sağlık ve Yaşam Bilimleri Sektörleri Kıdemli Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Eren aynı zamanda, Avrupa’da Sağlık ve Medtech alanında lider yatırım platformu olan Aescuvest GmbH, Almanya’nın Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Ufuk Eren, insanlarda ve hayvanlarda yardımcı üreme teknolojisi için yenilikçi çözümler sunan DXNow Inc, ABD’de Ortak ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca Ufuk Eren, Nizmara’ya danışman olarak hizmet vermekte ve sağlık ve yaşam bilimleri sektörlerindeki uzmanlığını aday arama ve seçiminde yardımcı olmak için sunmaktadır.

Eren, kariyeri boyunca sağlık sektöründe çeşitli üst düzey liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Siemens’teki 20 yıllık görev süresinden önce International Hospital, Türkiye ve Canton Hospital in St. Gallen (KSSG), İsviçre’de yöneticilik görevlerinde bulundu. Eren, Siemens’te Orta Doğu Avrupa (CEE) ve Rusya ve Orta Asya (RCA) Bölgeleri Klinik Ürünler Bölümü CEO’su, Güney Asya Bölgesi CEO’su, Siemens Healthcare Doğu Akdeniz Kümesi CEO’su ve Siemens Healthcare Türkiye Genel Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulundu. 2013 yılında İHH bünyesindeki Acıbadem Sağlık Grubu’na İcra Kurulu Üyesi olarak katılan Eren, Acıbadem’in yatırımları ve küresel büyümesi, laboratuvar şirketlerinin yönetimi, PPP projeleri için strateji geliştirme ve yeni iş modelleri geliştirme gibi sorumluluklar üstlenmiştir. Ayrıca Eren, kariyeri boyunca birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuş olup, aktif olarak bu tür fırsatları takip etmeye devam etmektedir. Aynı zamanda TÜSAP (Türkiye Sağlık Platformu) ve SAGEL (Sağlıkta Geleceğin Liderleri) platformlarının kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir. 

Nihai amacı, Sağlık ve Yaşam Bilimleri alanındaki yenilikçi değişimcilerden biri olmaktır.

Other specialists